Arkadiusz Szczudło

— Do or do not, there is no try.

Arkadiusz Szczudło specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, nowych technologii, reklamy i mediów oraz ochronie marki i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Od początku swojej drogi zawodowej związany jest z branżą kreatywną – w szczególności mody i IT.

Arkadiusz Szczudło pełnił funkcję starszego prawnika i business managera w kancelarii IP Legal Adwokaci. Do jego obowiązków należało m.in. udzielanie porad prawnych, analiza naruszeń marki, działań nieuczciwej konkurencji, sporządzanie umów prawnoautorskich, business development, opieka w trakcie i posprzedażowa klienta oraz e-marketing.

Przed dołączeniem do zespołu Snażyk Granicki, zdobywał doświadczenie również jako prawnik-przedsiębiorca, gdzie doradzał przedsiębiorcom z branży kreatywnej m.in. markom odzieżowym, agencjom kreatywnym i reklamowym, produkcjom filmowym i zdjęciowym, souftware house, jak również projektantom, fotografom, modelkom, grafikom i programistom.

Ponadto prowadzi działania CSR’owe w ramach Instytutu Prawa Mody, a przez dwa lata świadczył pomoc prawną pro bono dla Studenckiej Poradni Prawnej.

Arkadiusz Szczudło jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Jest wiceprezesem Instytutu Prawa Mody – fundacji kompleksowo wspierającej branżę kreatywną i mentorem wspierającym młodych przedsiębiorców, w tym startupy.

Arkadiusz Szczudło jest autorem pięciu blogów związanych z prawem i zawodem prawnika. Opiekun bloga kancelarii nt. Prawa nowych technologii FutureTech.legal. Jego publikacje można znaleźć także m.in. w Dzienniku Gazeta Prawna, My Company Polska oraz na portalach branżowych FashionBiznes.pl, MarketingiBiznes.pl, STGU.pl, GrafMag.pl, czy Signs.pl

Specjalizacja:

  • prawo dla kreatywnych
  • prawo w modzie
  • prawo własności intelektualnej
  • prawo reklamy i mediów
  • ochrona marki i zwalczanie nieuczciwej konkurencji
  • prawo nowych technologii
  • prawo internetu

Dodatkowe projekty:

Pin It on Pinterest