fbpx

Arkadiusz Szczudło

Wiceprezes Instytutu Prawa Mody i prawnik

Arkadiusz specjalizuje się w prawie nowych technologii, w tym blockchain, ochronie danych osobowych, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, własności intelektualnej, reklamy i mediów oraz ochronie marki i prawie mody (Fashion Law). Od początku swojej drogi zawodowej związany jest z branżą kreatywną – w szczególności mody i IT.

Dane kontaktowe: kontakt@arkadiuszszczudlo.pl 

Doświadczenie:

Arkadiusz posiada doświadczenie zarówno jako prawnik, jak i business manager. Doradzał w branży kreatywnej m.in. markom odzieżowym, agencjom kreatywnym i reklamowym, produkcjom filmowym i zdjęciowym, souftware house, jak również projektantom, fotografom, modelkom, grafikom i programistom.

Arkadiusz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie, gdzie przez dwa lata świadczył pomoc prawną pro bono dla Studenckiej Poradni Prawnej. Ukończył również Szkołę Prawa Chińskiego przy Uniwersytecie Gdańskim.

Jest wiceprezesem Instytutu Prawa Mody – fundacji kompleksowo wspierającej branżę kreatywną i mentorem wspierającym młodych przedsiębiorców, w tym startupy.

Arkadiusz jest autorem pięciu blogów związanych z prawem i z zawodem prawnika – opiekunem bloga kancelarii nt. Prawa nowych technologii FutureTech.legal oraz współautorem najpopularniejszego bloga o prawie w modzie Prawowmodzie.pl. Jego publikacje można znaleźć także m.in. w Dzienniku Gazeta Prawna, My Company Polska oraz na portalach branżowych FashionBiznes.pl, MarketingiBiznes.pl, STGU.pl, GrafMag.pl, czy Signs.pl.

Wybrane projekty:

branża kreatywna:

  • współtworzenie najpopularniejszego bloga o prawie dla branży mody,
  • kompleksowa pomoc prawna przy przejęciach inwestycyjnych przez podmioty polskie i zagraniczne pod kątem własności intelektualnej i baz danych osobowych,
  • nadzorowanie i wdrożenie RODO u kilkudziesięciu podmiotów z branży fashion, IT i health.

branża nowych technologii:

  • strukturyzacja i przygotowanie rekomendacji prawnej do przeprowadzenia ICO pod prawem polskim, szkockim, maltańskim i gibraltarskim,
  • kompleksowa obsługa prawna w zakresie utworzenia kantoru oraz giełdy opartej o Blockchain pod prawem polskim i Wysp Marshalla,
  • strukturyzacja i przygotowanie rekomendacji dla crowdfundingów (w tym pożyczkowych i nieudziałowych) i fundraisingu.

Pin It on Pinterest

Skip to content