Arkadiusz Szczudło

— Do or do not, there is no try.

Prawnik w Kancelarii Snażyk Granicki sp.k. Specjalizuję się w prawie własności intelektualnej, reklamy i mediów, nowych technologii i ochronie marki oraz zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Od początku swojej drogi zawodowej związany jestem z branżą kreatywną – w szczególności z modą. Jestem jedną z niewielu osób w Polsce, które zajmują się Fashion Law (Prawo Mody).

Pełniłem funkcję starszego prawnika i business managera w kancelarii IP Legal Adwokaci. Do jego obowiązków należało m.in. udzielanie porad prawnych, analiza naruszeń marki, działań nieuczciwej konkurencji, sporządzanie umów prawnoautorskich, business development, opieka w trakcie i posprzedażowa klienta oraz e-marketing.

Zdobywałem doświadczenie również jako prawnik-przedsiębiorca, gdzie doradzałem przedsiębiorcom z branży kreatywnej m.in. markom odzieżowym, agencjom kreatywnym i reklamowym, produkcjom filmowym i zdjęciowym, jak również projektantom, fotografom, modelkom, grafikom i programistom.

W kręgu moich zainteresowań pozostają także zagadnienia dotyczące PR-u, marketingu, reklamy, czy ogólnie pojętej sfery kreatywnej. Interesuję się rozwojem przedsięwzięć i projektów moich klientów. Współpracując z nimi doradzam im także biznesowo oraz marketingowo.

Ponadto, prowadzę działania CSR’owe w ramach Instytutu Prawa Mody – oraz przez dwa lata świadczyłem pomoc prawną pro bono dla Studenckiej Poradni Prawnej.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Jestem Wiceprezesem Instytutu Prawa Mody – fundacji kompleksowo wspierającej branżę kreatywną i mentorem wspierającym młodych przedsiębiorców, w tym startupy.

Jestem autorem pięciu blogów prawniczych, amatorem mocnego espresso i dobrego męskiego stylu. Moje artykuły możesz znaleźć także m.in. w Dziennik Gazeta Prawna oraz na portalach branżowych MarketingiBiznes.pl, STGU.pl, GrafMag.pl, Signs.pl oraz FashionBiznes.pl.

Specjalizacja:

  • prawo dla kreatywnych
  • prawo w modzie
  • prawo własności intelektualnej
  • prawo reklamy i mediów
  • ochrona marki i zwalczanie nieuczciwej konkurencji
  • prawo nowych technologii
  • prawo internetu

Dodatkowe projekty:

Pin It on Pinterest