fbpx

Magdalena Korol

Prezes Instytutu Prawa Mody, adwokat i wspólnik w Kancelarii Snażyk Korol Mordaka sp.k.

Magdalena specjalizuje się w prawie mody (Fashion Law), które od wielu lat z sukcesami promuje i rozpowszechnia w Polsce. Zajmuje się także zagadnieniami dotyczącymi ochrony marki, praw autorskich i ochrony dóbr osobistych, jak również czynów nieuczciwej konkurencji. Wspiera prawnie również branżę kreatywną i start-upy.

Dane kontaktowe: m.korol@skmlegal.pl

Doświadczenie:

Magdalena w ramach swojej specjalizacji kompleksowo doradza przedsiębiorcom działającym w branży odzieżowej, m. in. producentom, pośrednikom, sprzedawcom hurtowym i detalicznym, domom mediowym, agencjom kreatywnym, reklamowym i modelingowym, projektantom, stylistom, organizatorom pokazów mody, fotografom, grafikom oraz startupom. Reprezentuje również klientów w sporach przed sądami powszechnymi i polubownymi.

Ponad 15–letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących polskich i zagranicznych kancelariach prawnych (m.in. Weil, Gotshal & Manges) oraz instytucjach administracji państwowej i NGO’s.

Magdalena posiada tytuł adwokata, pełni również funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jest Przewodniczącą Sekcji Prawa Mody działającej przy ORA w Warszawie. Jest także Prezeską Instytutu Prawa Mody – fundacji kompleksowo wspierającej branżę kreatywną i mentorką doradzającą młodym przedsiębiorcom, m.in. w Klubie Mentorek działającym w ramach Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładowcą Prawa Mody w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, autorką wielu publikacji dotyczących tematyki własności intelektualnej i Prawa Mody, prelegentką wielu konferencji i spotkań branżowych, autorką bloga osobistego pt. „Adwokata myśli nieuczesane” (magdalenakorol.com) oraz współautorką bloga pt. „Prawo w modzie”. Ponadto Magda jest pasjonatką marketingu prawniczego, podróży, StarWars i kitesurfingu.

Wybrane projekty:

  • obsługa prawna jednej z wiodących w Europie środkowo–wschodniej grup z branży odzieżowej,
  • obsługa prawna najbardziej poczytnego biznesowego serwisu internetowego traktującego o branży mody,
  • obsługa prawna największej biznesowej organizacji kobiecej w Polsce,
  • współtworzenie najpopularniejszego bloga o prawie dla branży mody.

Pin It on Pinterest

Skip to content